מדרסים ביומכניים

ראשי / מדרסים ביומכניים

מדרסים ביומכניים

מדרסים ביומכניים הם הצעקה האחרונה בעולם המדרסים, הם אלו שעושים בהם שימוש המקצוענים ועליהם נסביר בהמשך. האם הרעש סביבם מוצדק, מה המחיר של מדרסים ביומכניים, למי הם מתאימים, מה היתרונות ומה החסרונות שלהם. מאחלים לכם לקרוא את השורות הבאות ולצאת ממנו ברגל ימין.

תפקודן של כפות הרגליים משפיע על איכותן של הפעולות השגרתיות והמובנות מאליהן שהן עמידה והליכה. כפות הרגליים נושאות את משקל הגוף ועומס שנוצר מתנועת רגליים לא נכונה, הליכה או עמידה מרובה משפיעים על תנועת הגוף ועלולים להסב אי נוחות וכאב רב. לעיתים הכאבים מורגשים לא רק בכפות הרגלים אלא גם באזורי הברכיים, האגן והגב. 

ישנם מקרים בהם האורטופד ימליץ לכם על קניית מדרסים ביומכניים מותאמים לכף רגלכם, מה שעשוי להקל על העומס ועל הכאבים. כשתגיעו לחנות תגלו מגוון רחב של מדרסים המתאימים לקשת רחבה של בעיות אורתופדיות. לכן, בשורות הבאות נפרט עבורכם מספר דברים שכדאי לדעת לפני שמזמינים מדרסים אלה. 

מה זה מדרסים ביומכניים?

על מנת להבין מה זה מדרסים ביומכניים נבין מהי ביומכאניקה של גוף האדם.

מדובר בעצם על מכלול הכוחות הפועלים על הגוף והשפעתם על אופי התנועה ועל חלוקת העומסים. כאשר מדובר על ביומכאניקה של כף הרגל אז היא כמובן מושפעת מכוחות המופעלים על הגוף בזמן פעילות ומתנועתה של הגפה התחתונה כולה, כולל שוקיים, ואגן הירכיים.

לכן, כאשר הרופא נותן מרשם למדרסים ביומכניים הכוונה היא למדרסים שיסייעו לשינוי התנועה של האדם המשתמש בהם או לשינוי ותיקון ליקווים קיימים בעזרת תמיכה מבנית. המדרסים יהיו בנויים באופן שישפיע על תנועת כפות הרגליים ויגרום עם הזמן לשינוי, שיפור התנועה ושיפור של אחיזת כף הרגל בקרקע.

מדרסים אלה אשר מיוצרים בהתאמה אישית ומדויקת לכף הרגל, לאופן הדריכה ולתנועת ההליכה. החומרים המשמשים לייצור הם חומרים קשיחים או קשיחים למחצה, כדוגמת אלומיניום, גרפיט קרבון או חומרים פלסטיים. לכן, יש צורך במרשם מדויק ומפורט של הרופא כדי שהחנות המייצרת תדע להתאים את המדרסים מתוך המבחר העצום הקיים.

מי זקוק למדרסים ביומכניים?

מדרסים אלה יכולים להיות מותאמים לכל אדם אשר מרגיש צורך בתמיכה טובה יותר לכפות הרגליים שלו ולתיקון ביומכאני.

מדרסים ביומכניים מתאימים, בין היתר לבעיות הבאות:

  • גמישות יתר בכף הרגל, מקרים של פלטפוס
  • חוסר יציבות ותהליכי שחיקה במפרקי כף הרגל.
  • קריסה של קשת כף הרגל (Pes Planus)
  • קריסה פנימית של כף הרגל (Pes Valgus)

מדרסים אלה אינם מתאימים לאלה שיש להם קשת גבוהה, טווח תנועה קטן בכפות הרגליים, לאלה שיכולת בלימת הזעזועים הטבעית ירודה ולאלה העוסקים בספורט וזקוקים לסוג שונה של מדרסים.

אם נסכם בקצרה את היתרונות והחסרונות של מדרסים אלה, ניתן לראות את היתרונות בעמידות הגבוהה לאורך זמן של המדרסים. מנגד החסרונות הם בעובדה שלאחר הייצור יש קושי מסוים בביצוע התאמות משמעותיות. חסרון נוסף הוא במגבלת טווח התנועה של כף הרגל וביכולת נמוכה של בלימת זעזועים.

לחזור לדרוך עם חיוך

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

חנויות למדרסים ביומכניים

מספר עצום של חנויות מיוחדות לאביזרים אורתופדיים ומכונים אורתופדיים מציעים את שירותיהם להתאמת מדרסים. בחרו את החנות בהתאם לשיקולים של איכות והמלצות. 

  • ותק בתחום הוא שיקול משמעותי. העובדה שהחנות שפניתם אליה יציבה בענף, פועלת זמן רב יכולה להצביע על טיב השרות הניתן בה.
  • מקצועיות. בררו בחנות מיהם בעלי המקצוע שמבצעים את ההתאמה של המוצר לכף רגלכם. מהו סוג הליווי שתקבלו עד להתאמה והסתגלות מלאה למדרסים. העדיפו בעלי מקצוע שיש להם הסמכה מתאימה לטיפול בבעיות השונות.
  • אחריות. בדקו מהי תקופת האחריות הניתנת עבור המדרסים ועל יכולת החנות למלא אחר תנאי האחריות. חנות ותיקה ויציבה תוכל לתת פתרונות ושירות תיקונים בהתאם להתחייבויותה. לרוב ניתנת אחריות לתקופה של 3 שנים.
  • אופן ביצוע מדידת כף הרגל. יש מספר שיטות למדידה של כפות הרגליים. הנפוצות הן הטבעה בספוג או תבנית גבס. יש חשיבות למדידה מדויקת כדי שהמדרסים יתאימו באופן מושלם.
  • המלצות מחברים. "אין חכם כבעל ניסיון". תשאלו חברים ומכרים על חנויות מומלצות שמעניקות מוצרים איכותיים ושירות מקצועי.
סריקה ממוחשבת למדרסים
מידות למדרסים
מדרסים לפלטפוס
מדרסים אורטופדיים מחיר מומלץ

סוגים שונים של מדרסים ביומכניים

מדרסים לחיילים

מדרסים ביומכניים לחיילים

מי שנאלץ לעמוד שעות על רגליו, לנעול נעליים שאינן מותאמות לכף הרגל ולבצע פעילות גופנית אינטסיבית.

מדרסים מומלצים - המרכז הישראלי למדרסים

מדרסים ביומכניים לכאבי כף רגל

מי שסובל מכאבים בכפות הרגליים ולא מוצא להם מענה ייתכן וימצא מזור באמצעות מדרסים ביומכניים איכותיים.

מדידת רגליים למדרס

מדרסים ביומכניים לפתולוגיות

מדרס ביומכני למי שסובל מפתולוגיות שונות כגון פלטפוס, דורבן, מטטרסלגיה, דלקת גידים וכוץ

מדרסים לריצה

מדרסים ביומכניים לספורטאים

בין אם אתם רצים, קופצים למרחק או כדורגלנים סביר להניח כי תיקון ביומכאני של כף הרגל יסייע לכם לשפר ביצועים ולהקל על העומסים.

מדרסים לכאבים בכף הרגל

מדרסים ביומכניים לחולי סכרת

חולי סכרת צריכים להיות קשובים מאוד לכפות רגליהם ולשמור עליהן בכל דרך אפשרית כך שמדרס ביומכאני הוא אפשרות נהדרת.

מדרסים אורטופדיים

מדרסים ביומכניים לחוויה טובה יותר

לא תמיד צריך סיבה מיוחדת על מנת להנות מחווית דריכה נעימה יותר. יש מי שרוצה לשפר את איכות חייו ומוכן להשקיע, ממש כמו מזרן איכותי.

שאלות נפוצות על מדרסים

מה המחיר של מדרס ביומכאני?

מהם המחירים של מדרסים ביומכניים? אין מחיר לבריאות ופעמים רבות אנחנו מוכנים לשלם כל מחיר עבור תחושת נוחות והפגת הכאבים. למרות זאת, כדאי להגיע מוכנים ולדעת מהו טווח המחירים. טווח המחירים של המדרסים עשוי לנוע בין 800 ₪ ל-5,000 ₪ לזוג. המחיר תלוי בחומרים ובאופן המדידה. ביצוע מדידה בתבנית גבס שהיא מדויקת במיוחד עלולה להיות יקרה ובטווח המחירים הגבוה. בנוסף, גם איכות השירות וזמן האחריות משחקים תפקיד משמעותי בקביעת מחיר של מדרסים.

מדרסים מטעם קופות החולים

כדאי לדעת שקופות החולים השונות מעניקות למבוטחים שלהן השתתפות בהיקפים שונים, ברכישת מדרסים על פי מרשם רופא (מכבי, כללית, לאומית ומאוחדת). הזכאות ניתנת אחת לשנה או שנתיים בהתאם לכללי הקופה ולסוג הביטוח. אם קיבלתם הפניה מאורטופד, שימו לב לתנאים של קופת החולים בה אתם מבוטחים, לסכומי ההשתתפות, לתקופת ההכשרה ולהנחות המתקבלות במכונים ובחנויות השונים. מלבד קופות החולים גם ביטוחי הבריאות הרפואיים משתתפים ברובם ברכישה של אביזרי עזר כגון מדרסים. רצוי לברר מראש מהם התנאים של הביטוח, אילו מקרים הוא מכסה ובכמה כסף הוא משתתף.

מדרסים גמישים
מדרסים ביומכניים

המרכז הישראלי למדרסים - FixMyFeet

לבחור מדרסים הכי טובים עבורך

אל תתפשרו, אם אתם מחפשים מדרסים אז כדאי לכם להשקיע בעצמכם.

מדובר על השקעה למשך שנים רבות, כזו שתחזיר לכם בריבית דריבית עם חווית דריכה משופרת, בריאות איתנה, מניעת פציעות וחיזוק הביטחון העצמי.

יש מעט דברים ששווה לצאת מגדרכם עבורם, אחד מהם זו הבריאות שלכם.

מדרסים הם אינם מותרות, הם חלק בלתי נפרד מכף הרגל!

דילוג לתוכן