מדרסים לפלטפוס

ראשי / מדרסים לפלטפוס

מדרסים לפלטפוס הם אחד מאביזרי העזר המבוקשים ביותר בקרב מי שסובל מהבעיה. בשורות הבאות נסקור בקצרה את הבעיה, את הגורמים לה ובעיקר את סוגי המדרסים השונים שיכולים לסייע לכם להתמודד עם הבעיה. 

אנחנו מבינים שמדובר בחוסר נוחות המשפיעה עליכם ביומיום, אבל בטוחים שעם הכוונה נכונה, התאמה מעולה של מדרסים ואבחון מדויק נוכל לסייע לכם לחזור לשגרה ואף יותר מכך. 

פלטפוס – אין דרך לברוח אך יש איך לטפל

אחת הבעיות הנפוצות בכפות הרגליים היא פלטפוס, רגל שטוחה, לקוח מהתרגום באנגלית flat foot. זוהי תופעה ממנה סובלים כ-15% מאוכלוסיית העולם והיא מאופיינת בקשת אורכית שטוחה. החלק שבין העקב ואזור כריות האצבעות שטוח ואינו ממלא את תפקידו החשוב בבלימת זעזועים ובחלוקת העומס המופעל על כפות הרגליים. 

פלטפוס הוא מצב שנובע מליקוי מולד ברצועות שקשורות לעקב או משינויים במבנה כף הרגל שמתרחשים כתוצאה מעומסים גדולים על כפות הרגליים. מכיוון שכפות הרגליים לא יכולות לבצע את תפקידן עלולים להתפתח שלל בעיות אורטופדיות עם תסמינים כמו כאבים לאורך הגפיים התחתונות, דלקות בגיד אכילס, כאבים באגן ובגב ועוד.

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

התאמה של מדרסים אורטופדיים
מדרסים אורטופדיים
מדרסים אורטופדיים מחיר מומלץ
התאמה של מדרסים אורטופדיים

מדרסים לפלטפוס כאמצעי טיפול

טיפול בפלטפוס מתחיל בדרך כלל כאשר מופיעים התסמינים. ניתן לתת טיפול מניעתי כנגד התפתחות הבעיה באמצעות תרגילים מתאימים למצב כף הרגל כדי להפחית את הכאבים ולשפר את התנועה של כפות הרגליים. הטיפול בפלטפוס באמצעות מדרסים היא הדרך לתת תמיכה לקשת האורכית של כף הרגל, למנוע את ההחמרה במצב או בעיות נוספות בעתיד הקשורות במנח כף הרגל. 

מדרסים לפלטפוס המותאמים באופן איש יסייעו למטופל בהפחתת הכאבים ובשיפור איכות החיים. למעשה, בעיית פלטפוס אינה נעלמת או נפתרת, היא רק יכולה להחמיר עם השנים, לכן, יש חשיבות לאבחון נכון של הבעיה והתאמת מדרסים אורטופדיים למניעת ההחמרה.

סוגים שונים של מדרסים לפלטפוס

מדרסים גמישים

מדרסים ביומכניים לפלטפוס

מדרסים אלה מבוססים על תורת הביומכניקה אשר חוקרת את תנועת גוף האדם והמכניקה המניעה אותו. הפלטפוס גורם לשינוי בתנועת הגוף ובעזרת מדרסים לפלטפוס תתאפשר תמיכה של הקשת האורכית כדי שתיווצר תנועה נכונה של הגוף. מדרסים ביומכניים לטיפול בבעיית פלטפוס הם כלי מצוין בעיקר בשל העובדה שהם יוצרים תמיכה טובה לקשת כף הרגל, מסייעים לבלימת זעזועים ומסייעים לדייק את תנועות כפות הרגליים. מדרסים ביומכניים יסייעו למי שסובל מפלטפוס בחלוקת העומסים המופעלים על כפות הרגליים ובכך גם בהפחתת הכאבים או הבעיות המאפיינים קשת אורכית שקרסה. מדרסים אלה קלי משקל, בדרגות קשיחות משתנות והם מיוצרים מחומרים תרמו-פלסטיים, חומרי גרפיט, סיבי פחם וחומרים לבלימת זעזועים.

התאמה מדויקת של מדרסים

מדרסי ספוג לפלטפוס

אחד החומרים הנפוצים כיום לייצור מדרסים לפלטפוס הוא הספוג. השימוש בספוג מומלץ כאמצעי לשחרור לחצים, לריפוד רך ולתמיכה ברגל, אמנם לא בטוח שבמצב של פלטפוס זה אכן יספק מענה הולם. מדרסים מספוג עלולים להנציח את הבעיה ולא לספק תמיכה מספקת, ולכן אינם מהווים פתרון ארוך טווח. מדרסי ספוג ניתן לרכוש בחנויות מדרסים רבות, כמו גם בחלק מרשתות הפארם.

מדרסים אורטופדיים - המרכז הישראלי למדרסים

מדרסים אורטופדיים לפלטפוס

מדרסים אורטופדיים לפלטפוס כאשר סובלים מפלטפוס שגורם לכאבים מומלץ לעבור אבחון אורתופדי של כף הרגל, להבנת הבעיה והתסמינים שלה. רק לאחר האבחון המדוקדק ניתן לבנות  מדרסים אורטופדיים לפלטפוס המותאמים לאחר בדיקה קלינית. המדרסים יתוכננו בהתאם למאפייני הבעיה הספציפית ובהתאמה מושלמת לכפות הרגליים של המטופל ובכך להקל על כאביו ולאפשר לו לחזור לעשות פעולות שגרתיות ללא סבל. בגלל התופעות המגוונות שגורם הפלטפוס, התאמת מדרסים אורטופדיים חייבת להיות אישית ולא רצוי להסתפק במדרסים גנריים שאינם מסוגלים לפתור בעיות אורטופדיות. מומלץ להגיע למכון אורטופדי בעל מומחיות בייצור מדרסים ולעבור אבחון של כף הרגל. לבניה מותאמת אישית חשוב למדוד באופן מדויק את האופן בו מונחת כף הרגל ואת היציבה בעת דריכה והליכה. המדרסים יבנו בהתאם למבנה האנטומי של כפות הרגליים בהתאמה מקסימלית לבעיה הספציפית שאובחנה.

שאלות ותשובות בנושא מדרסים לפלטפוס

האם מדרסים לפלטפוס מוכרים על ידי קופות החולים?

את התשובה לשאלה הזו ניתן לקבל בהתאם לכיסוי הביטוחי ובהתאם לקופת החולים שלכם. בנוסף, ישנן לא מעט חברות ביטוח אשר מאפשרות לקבל בפוליסה שלהן החזר משמעותי עבור רכישת מדרסים לפלטפוס. כדאי לשלוח מייל או טלפון לבדיקת הזכאות.  

אילו מדרסים הכי מתאימים לי?

מדרסים לפלטפוס חייבים להיות מותאמים עבורכם ולא כדאי לרכוש מוצר גנרי שרק יחמיר את הבעיה. זכרו כי מדרסים הם אביזר עזר ומטרתו לסייע לכם להפחית כאבים ולתקן את מנח כף הרגל ולא לגרום עוד נז

כיצד המרכז הישראלי למדרסים מספק לכם ערך מוסף?

המרכז הישראלי למדרסים עשה את המחקר עבורכם. אנשי המקצוע שלנו כבר היו בנעליים שלכם, חלקם סובלים מבעיות בכפות הרגליים וחיפשו פתרון יעיל, סקרו מגוון חנויות מדרסים ברחבי הארץ והיו בקשר עם מספר גדול של בעלי מקצוע. הנסיון והקשרים שלנו מגויסים לצרכים שלכם וכך אתם נהנים ממחיר אטרקטיבי וממוצר עם אבא ואמא.

סריקה ממוחשבת למדרסים

למה לבחור מדרסים לפלטפוס דרכנו?

המלצות של טובי המומחים

אם אתם חשים אי נוחות בכפות הרגליים וסובלים מפלטפוס אז מדרסים עתידים בהחלט להקל עליכם.

זכרו כי בבריאות לא מהמרים אלא עושים שיעורי בית ובוחרים בטוב ביותר. 

השקעה בבריאות כף הרגל היא השקעה בעצמכם ולאורך זמן ועתידה להחזיר את עצמה בריבית דריבית.

אנחנו כאן על מנת לסייע לכם למצוא על המלצות למדרסים לפלטפוס או לכל צורך שתעלו. מוזמנים לפנות אלינו ונעשה כל שביכולתנו על מנת לעזור.

דילוג לתוכן