מדרסים מומלצים כבר בחרתם?

מדרסים אורטופדיים
תוכן עניינים

כאבים אורתופדיים ברגליים, בברכיים או בגב שמתפתחים בגופנו פוגעים באיכות החיים שלנו. במקרים רבים רכישת מדרסים ממומלצים בהתאם למרשם מהרופא או המלצה מפיזיותרפיסט, תוביל להקלה בכאב ותסייע בפתרון הבעיה.  

כדאי לדעת שקיימים סוגים שונים של מדרסים מומלצים אשר מיוצרים מחומרים שונים, בעלי שכבות לבלימת זעזועים במידה הרצויה, שמותאמים באופן אישי לכפות רגליו של המטופל. המטופל יעבור תהליך אבחון של מבנה כף הרגל, מנח הרגליים בזמן תנועה ויציקה של תבנית למדידה מדויקת והתאמה מושלמת של המדרסים לכפות הרגליים או התאמת כף הרגל בטכנולוגיות תלת מימד חדשניות.

מדרסים מומלצים לטיפול במספר בעיות

בשורות הבאות נמנה את התכונות הדרושות למדרסים כדי לטפל במספר מצבים שונים, רפואיים ואחרים. ההמלצה הגורפת שלנו, המרכז הישראלי למדרסים, היא לבצע אבחון מעמיק ויסודי של כף הרגל כאשר מדובר בכאבים אקוטיים או אי נוחות משוועת. כאשר מדובר במקרים קלים יותר אז ניתן להתחיל עם מדרסי מדף, לבחון אותם לפרק זמן מסוים ואז להחליט אם קיבלתם מענה ראוי.

מדרסים לבעיות הנובעות ממבנה כף הרגל

פלטפוס, חוסר יציבות במפרקי כף הרגל, קריסה של קשת כף הרגל או של החלק הפנימי שלה הם מקרים של דפורמציה בכפות הרגליים. אלה גורמים לביצוע תנועות לא נכונות שבסופו של דבר מובילות לכאבים. כאשר רוצים להקל על הכאבים במצבים אלה ניתן להסתייע במדרסים ביומכניים המיועדים לתקן את תנועת כף הרגל. לעומת זאת, במבנה כף רגל של קשת גבוהה מתאימים מדרסים עם יכולת טובה של בלימת זעזועים. כמובן שישנן עוד המון בעיות בכפות הרגליים להן ניתן למצוא טיפול ראוי ומדרסים יכולים להועיל בחלק גדול מהמקרים.

במקרים של בעיות בכפות הרגליים אנחנו ממליצים על פנייה למכון מדרסים מומלץ עם אנשי מקצוע המתמחים בבעיות מהן אתם סובלים. אנחנו במרכז הישראלי למדרסים נלווה אתכם ונמצא לכם את איש המקצוע הראוי והמקצועי ביותר.

 

מדרסים לטיפול באי נוחות בעת הליכה

אי נוחות נגרמת ממגוון סיבות כמו מנח כף רגל לא תקין, כתוצאה ממבנה כף הרגל, בעיה אורתופדית אחרת ברגליים או בגב, עודף משקל, פציעה ועוד. במקרה כזה אפשר להיעזר במדרסים לתיקון ההליכה או להקלה על העומס בזמן ההליכה. אם אין צורך בתיקון מנח הרגל ואין בעיות אורתופדיות, יתכן שמדרסי מדף אנטומיים יתאימו ויסייעו להקלה על אי הנוחות. בכל אופן שווה לבחון את הסיבה ממנה נגרמת אי הנוחות ולפעול בהתאם לממצאים.

מדרס להליכה נפוץ מאוד בקרב קשישים מאחר וכף הרגל עוברת דפורמציה טבעית עם השנים. ההמלצה שלנו בגיל השלישי לבחור במדרס ברמה גבוהה מאחר והשינויים יכולים לפגוע משמעותית בתפקוד.

מדרסים לספורטאים

אין סוג אחד של מדרסים מומלצים לכל הספורטאים. כמובן שאם אין כאבים או בעיה, לא תמיד יש צורך במדרסים. למעשה צריך להבחין בין סוגי הספורט השונים ולהתאים מדרסים לאופן התנועה. בעקרון לרצים יש צורך במדרסים מומלצים לרצים אשר מאפשרים בלימת זעזועים. מדרסים לריצה יאפשרו גמישות של תנועת הריצה וגלגול כף הרגל. לעומת זאת, תנועה של שחקני כדורגל וכדורסל מערבת ריצה, עצירה פתאומית, שינוי כיוון ויוצרים חוסר איזון ביומכני. המדרסים המומלצים הם אלה שמחזירים את האיזון הביומכני, נותנים אחיזה טובה לכפות הרגליים והעומס מתפזר בכל חלקי הרגליים.  

מדרסים לחיילים

המבנה הקשיח של הנעליים הצבאיות בשילוב הפעילות הגופנית המאומצת והממושכת אותם חווים חיילים באימונים יוצרים עומסים גדולים על הגב והרגליים. מדרסים מומלצים לחיילים יכולים להיות מדרסים רכים משכבות של חומר פולימרי, לבלימה, תמיכה, הפחתת כאבים וביסוס היציבות במהלך הפעילות באימונים הצבאיים הקשים. מנגד, ייתכן ויהיו חיילים הסובלים משברי מאמץ או פתולוגיות אחרות שיצטרכו מדרסים אורטופדיים מומלצים על ידי איש מקצוע.

מדרסים לחולי סכרת

במחלת הסכרת ישנה תופעה של זרימת חמצן נמוכה בדם. מצב זה עלול ליצור בצקות, פצעים וכיבים המחלימים לאט ועלולים לגרום להתפתחות זיהומים ודלקות עד מצב של נמק. מדרסים הם רק חלק מהטיפול בבעיה. למקרים אלה מיועדים מדרסים מחומרים רכים שימנעו נפיחויות, בצקות, יפחיתו עומס ולחץ מכפות הרגליים ובכך ימנעו התפתחות של פצעי לחץ. במקרים של סכרת נדרשת התאמה מדויקת באמצעות תבנית גבס לייצור המדרסים או באמצעות התאמה תלת מימדית בעזרת מצלמות המנתחות את תבנית התנועה.

מדרסים להליכה בנעלי עקב

אין זה פשוט או טבעי לצעוד על נעלי עקב, תשאלו כל אישה שחוותה זאת. מי שמרבה לנעול נעלי עקב עלולה לסבול מנזק אורתופדי בצורת מתח על השריר ועל גיד אכילס ואף לגרום לדלקות. בהליכה על נעלי עקב, מרבית העומס מופעל על כריות כף הרגל, הזווית של הקרסול משתנה ויוצרת סיבוב לא טבעי בברך. מדרסים לנעלי עקב יותאמו למבנה כף הרגל ולנעליים של הלקוחה. המדרסים יהיו במבנה צר יותר, מחומרים רכים לנוחות ולבלימת זעזועים. 

 

לסיכום, מדרסים שונים קיימים למגוון בעיות רפואיות ואורתופדיות. המשותף ביניהם הוא הצורך להתאים את המדרסים באופן אישי לכל אדם שזקוק להם על פי הבעיה עמה הוא מתמודד ועל פי צרכיו היומיומיים. במקרים מסוימים ניתן להתחיל עם מוצר פשוט יותר ואט אט להחליט אם יש צורך במדרס איכותי ומומלץ. 

אנחנו כאן לשירותכם, אם אתם חשים צורך במדרס איכותי שיתאים עבורכם אז נשמח לסייע. אנחנו בקשר עם הספקים המובילים בישראל, מכירים את כל הניואנסים ויודעים להפנות אתכם לאיש המקצוע הנכון. כך תחסכו זמן, כסף וטרטור.

שתפו את הכתבה עם חברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

מאמרים נוספים
דילוג לתוכן