מדרסים לריצה

ראשי / מדרסים לריצה

מדרסים לריצה הם הרבה יותר מאשר אביזר עזר הם פריט חובה לכל אצן!

הריצה מפעילה את שרירי הגוף באופן אינטנסיבי ובעצימות גבוהה. היא מעלה את קצב הלב ושורפת קלוריות. המאמץ האדיר בזמן הריצה מוביל ללחץ גבוה של משקל הגוף על המפרקים ועל כפות הרגליים.  

לכפות הרגליים תפקיד חשוב במהלך הריצה. פעולת גלגול כף הרגל והנחיתה הקצובה על העקב, צדי כף הרגל או האצבעות גורמת לכפות הרגליים לספוג את רוב העומס בזמן הריצה. כדי להקל על המאמץ, אצנים רבים דואגים למדרסים איכותיים לריצה, כדי שתתאפשר פעולה ביומכנית נכונה יותר של הרגל ועל ידי כך תתאפשר בלימת זעזועים טובה יותר בזמן ריצה וחלוקת עומסים נכונה בגפיים.

 

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

התאמה של מדרסים אורטופדיים
מדרסים אורטופדיים
מדרסים אורטופדיים מחיר מומלץ
התאמה של מדרסים אורטופדיים

כמה עולה מדרסים לריצה?

מחיר של מדרסים לריצה תלוי במספר גורמים:

האם התאמת המדרסים כוללת בדיקה מקדימה של איש מקצוע?

האם המדרסים מיוצרים בארץ או בחו"ל?

האם המדרסים לריצה כוללים אחריות, אם כן אז לכמה שנים?

האם המדרס בעל אישור מגורמים רפואיים, כגון FDA, משרד הבריאות וכד'?

ככלל, ינועו מחירים של מדרסים ריצה בין מאות בודדות של שקלים לבין 5,000 ש"ח. כאשר הכוונה היא לא למדרסי המדף. מדרסי מדף לריצה ניתן למצוא בעשרות שקלים, אך אותו הערך תקבלו גם מרכישת סולייה חדשה.

לכל מדרס אורטופדי מחיר משתנה התלוי בחלק מהגורמים שצוינו לעיל. חלק מהחנויות למדרסים יבצעו בדיקה מקיפה בליווי פיזיותרפיסט מומחה וחלק שיתאימו לכם את המדרס לפי אופי הדריכה שלכם או קיבוע הרגל במשטח רך שילמד את מבנה כף הרגל. כמובן כי זה יתבטא במחיר של המדרס.

מדרסים לריצה - המלצה חמה

5/5
אני רוצה לומר תודה לצוות של המרכז הישראלי למדרסים שמהרגע הראשון נתנו לי מענה מקצועי והיו זמינים בכל שאלה עד שמצאתי את המדרסים הטובים ביותר. אני רץ מרתונים ומשתתף באופן קבוע בתחרויות כך שאני מעמיס מאוד על כפות הרגליים של. בזכות ההמלצות של המרכז פניתי למרכז אורטופדי מצוין ובו ביצעתי ניתוח תנועה ולאחריו הותאמו לי מדרסים ביומכניים מעולים. אני איתם כבר 14 חודשים וההבדל עצום.
אריק בן ארי
רכש מדרסי ריצה ביומכניים

סוגים שונים של מדרסי ריצה

מדרסים איכותיים

מדרסי ריצה ביומכניים

מדרסי ריצה ביומכניים לאצנים וספורטאים הנדרשים לעבוד בעצימות גבוהה, במשטחים משתנים ובתנועות חדות.

מדרסים אורטופדיים - המרכז הישראלי למדרסים

מדרסי ריצה אורטופדיים

מדרסים לריצה אורטופדיים, לרוב יהיו אלה מדרסים בהתאמה אישית אשר יסייעו לתחושה מוגברת של נוחות וחלוקת עומסים טובה יותר.

מדרסי מדף

מדרסי מדף לריצה

מדרסי מדף כשמם כן הם, לא מותאמים עבורכם וניתן למצוא אותם בחנויות מדרסים רבות, כמו גם במחלק מרשתות הפארם. מדרסי מדף דומים מאוד לסוליות ואין ביניהם הרבה הבדל.

איזה מדרסים לריצה הכי טובים עבורכם?

מדרסים לריצה בהתאמה אישית – כאשר מחפשים מדרסים המיועדים לריצה לא כדאי לקנות מוצר מדף. מוצרי המדף הם אחידים ואינם מתאימים לבעיות ספציפיות. לכל כף רגל מבנה שונה ומי שרץ זקוק להתאמה מושלמת. כדאי לפנות למומחה ולהיכנס לתהליך של אבחון והתאמה אישית וייחודית למבנה כף רגלכם, לבעיה ממנה אתם סובלים ולתנועות הריצה שלכם.

מדרס עם יכולת בלימת זעזועים – המדרס שתרכשו חייב להיות עם יכולת לבלימת זעזועים. המדרס עצמו יהיה בנוי משכבות רבות שיאפשרו את בלימת הזעזועים אך במידה הנכונה. גם בלימת יתר אינה טובה מאחר ואנחנו רוצים שהשרירים המייצבים בכפות הרגליים יעבדו ויתחזקו.

מדרס מחומרים איכותיים – מדרסי ספורט וריצה אשר אתם קונים מהמדף בחנויות הספורט השונות עתידים להנציח את הפתולוגיות הקיימות שלכם ולא לתת מענה אמיתי לצורך שלכם, מדרס מחומר איכותי מאידך, יסייע בתיקון מנח כף הרגל (אם רכשתם מדרסים בהתאמה אישית) ואיכות החומרים תאפשר לו לשרת אתכם למשך מספר שנים.

חנות למוצרים אורטופדיים מומלצת

 בחרו חנות או מכון עם המלצות מחברים. חנות שמתמחה בהתאמת מדרסים לאצנים, עם הידע והניסיון המתאים בתחום הספציפי הזה.

תהליך האבחון והליווי הוא ארוך. ההסתגלות וההתאמה של המדרסים לכפות הרגליים נמשכת על פני חודשים בהם תבקרו מספר פעמים בחנות. התרשמו מהצוות וממי שילווה אתכם בתהליך מבחינה מקצועית ומבחינת אדיבות במתן השירות. סבלנות דרושה משני הצדדים. בדקו אילו אמצעים טכנולוגיים קיימים בחנות לביצוע האבחון. יש מכשירים מתקדמים שמסייעים לאבחון ובוחנים אתכם במהלך ריצה, כך שתקבלו מדרסים לריצה שאכן מתאימים לצרכים שלכם.

בדקו מספר חנויות לפני שתחליטו וכן את מספר שנות האחריות שמעניקה החנות, במהלכה תקבלו תיקונים ושרות ללא תשלום.

שאלות ותשובות בנושא מדרסים

האם מחיר של מדרסים מסובסד על ידי הביטוחים הרפואיים?

האם ניתן לרכוש מדרס לריצה דרך קופת חולים מכבי או כללית? האם חברות הביטוח ישאו בעלויות של המדרסים? את התשובות לשאלות הללו צריך להפנות לקופות החולים, שכן הן מציעות כיסויים שונים. בנוסף, חלק מחברות הביטוח הפרטיות נושאות באחוז מסוים ממחיר המדרסים וכדאי לבדוק זאת מולן.  

היכן ניתן לקבל המלצות על מדרסים?

מדרסים מומלצים הם הלחם והחמאה שלנו והם עיקר הפעילות של המרכז הישראלי למדרסים. אנחנו למדנו דרך הרגליים אילו מדרסים איכותיים יספקו תוצאות מצוינות ואילו ספקים בעלי תודעת שירות מצוינת. לאחר שאתם פונים אלינו אנחנו מפנים אתכם אל הספק המתאים ביותר עבורכם, אנחנו מלווים את השירות וזמינים עבורכם לכל שאלה, צורך או תהייה.

האם מדרסים צריכים להיות באישור משרד הבריאות?

מעט מאוד מן המדרסים בישראל נדרשים לקבל את רישוי משרד הבריאות אלא רק אלו אשר מיוצרים בחו"ל. לכן, התווית של אישור משרד הבריאות היא אינה הכרח בכל הנוגע למדרסים. אם אתם בוחרים ספק שיש לו את התווית הזו אז קיבלתם אסמכתה נוספת, אך אין לראות באישור משרד הבריאות ערובה למוצר איכותי.

התהליך להכנת מדרסים לריצה 

  • אבחון ראשוני – פגישה עם איש מקצוע שילווה אתכם בתהליך. במהלך הפגישה הוא ישוחח איתכם על מצבכם הרפואי, על כאבים שאתם חשים ועל בעיה איתה את מתמודדים. 
  • בדיקת כף הרגל – ייבחן מבנה כף הרגל והאזור בו יש כאבים. תיבדק יציבות הגוף ואופן התנועה של המפרקים. כמו כן, תבוצע בדיקה דינמית לטווח תנועות הריצה וההליכה שלכם. בדיקה זו מתבצעת על ידי ניתוח וידאו או על ידי משטחי דריכה מיוחדים אשר מאפשרים ניתוח פיזיולוגי. בסיום הבדיקות, יוחלט האם יש צורך במדרסים.  
  • מדידה וייצור תבנית – יצירת תבנית האמצעים טכנולוגיים מתקדמים בצילום דיגיטלי או בלייזר. רבים משתמשים בשיטה פשוטה ונפוצה של יציקת תבנית כף הרגל בגבס. התבניות המדויקות ישמשו לבניית מדרסים לריצה מהחומרים המתאימים ובהתאם לתהליך האבחון שבוצע. 
  • זמן הסתגלות והתאמות – בתחילת השימוש, המדרסים עלולים להיות קשיחים ולא נוחים. לכן, האצן צריך לבחון את המדרסים בהדרגה באימוני הריצה, לבחון האם חל שיפור בכאביו ולהגיע אל החנות במידה ויש צורך בתיקונים והתאמות. 

למה לבחור בנו?

מי צריך מדרסים? ספוילר, לא כל אחד!

לא כל אחד זקוק למדרסים. מי שאינו סובל מבעיה ספציפית ואינו חש בכאבים יתכן ולא יזדקק כלל למדרסים. בכל מקרה, ההחלטה על רכישת מדרסים צריכה להיעשות בכובד ראש ולאחר אבחון מתאים ויסודי אצל רופא אורטופד ולאחר כך אצל מומחה במכון מקצועי לייצור מדרסים. רכישה של מדרסים אשר אינם מותאמים למצבכם יכולים לגרום לאפקט ההפוך – גרימת כאבים ואי נוחות.

לפניכם מספר מקרים לדוגמא בהם כדאי לשקול שימוש במדרסים: 

  • כאבים במפרקים, ברכיים ואגן או כאבי גב שמופיעים כתוצאה מהריצה. 
  • כאבים בכפות הרגליים במהלך פעילות גופנית או לאחריה.
  • שינויים במבנה כף הרגל כדוגמת פלטפוס, קשת גבוהה ועוד.
  • הקלה על עייפות וחוסר נוחות בכפות הרגליים כתוצאה ממאמץ בריצה. 
  • אצנים המעוניינים לשפר את ביצועים הספורטיביים.

מדרסים איכותיים יכולים לסייע לתיקון מנחי כף הרגל, להוביל לדריכה נכונה יותר ולשפר את הביצועים של הספורטאי.

דילוג לתוכן